Teplárenské sdružení České republiky - titulní strana
sdružení podnikatelů v teplárenství
English

Aktivity >> 3T - teplo, technika, teplárenství

rok    číslo

Informace e-mailemInzerce
3T - teplo, technika, teplárenství

číslo 4/2014  

 • Spojení energetického využití odpadu a dálkového vytápění přináší synergické efekty
  Jiří Vecka
  I když mají často západní státy odpadové hospodářství na vysoké úrovni, ne vždy plně využívají energii získanou z odpadů. Naopak nové členské státy mají velký potenciál ve formě existujících soustav zásobování teplem, který je možno ideálně zkombinovat s energetickým využitím odpadů.

 • Západní Evropa odpady mění na energii, Česko zůstává rájem skládek
  Martin Hájek
  Polovinu odpadů vytřídit a recyklovat, druhou polovinu energeticky využít ve spalovnách. Takové jsou výsledky nejvyspělejších evropských zemí v oblasti nakládání s komunálním odpadem. V Německu, Švýcarsku, Rakousku stejně jako v regionu Beneluxu a v severní Evropě končí na skládkách méně než 5 % odpadu.

 • Palivo z odpadu - zbožná přání a realita
  Jiří Vecka
  Téma energetického využívání odpadů je v současné době často diskutováno jako jedna z možností, jak vylepšit odpadové hospodářství v ČR, i v rámci přípravy Plánu odpadového hospodářství ČR pro další období. Zejména jako způsob využití zbytkového komunálního odpadu po vytřídění materiálově využitelných složek.

 • Inventura odpadových pojmů a aktuální statistiky
  Pavel Kaufmann
  Odpady jsou produktem prakticky veškeré lidské činnosti. Vznikají při průmyslové i stavební činnosti, zemědělství, dopravě a při běžném životě. V poslední době se o nich hovoří stále více. Vyznáme se ale v odpadových pojmech? Pojďme si udělat takovou malou pojmovou i statistickou inventuru u odpadů.

 • Weby o nakládání s komunálními odpady
  Zařízení pro energetické využití odpadu ZEVO; Česká zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO); Základní informace z MŽP; Populárně pro děti a školy; Efektivní třídění pro veřejnost; O odpadech aktuálně každý den; a další zajímavé odkazy na internetu.

 • Kaleidoskop a vyhodnocení ankety
  Komín v České Skalici znovu rozkvetl; Rorýsí věž v Jablonci je zatím opuštěná; První rorýsí hnízdní věž už mají i na Moravě; Sokolům se na vysokých komínech daří. Vyhodnocení ankety na webu Teplárenského sdružení České republiky - Má stát podle vás dotovat zateplování budov?
Vyšlo 24. 6. 2014
R
e
g
i
s
t
r
a
c
e