Teplárenské sdružení České republiky - titulní strana
sdružení podnikatelů v teplárenství
English

Aktivity >> 3T - teplo, technika, teplárenství

rok    číslo

Informace e-mailemInzerce
3T - teplo, technika, teplárenství

číslo 2/2014  

 • Úspory energie tepelnými čerpadly v bytových domech
  Tomáš Matuška
  V rámci původního programu Zelená úsporám byly poprvé významně dotačně podpořeny i realizace tepelných čerpadel v bytových domech. Článek se snaží poukázat analýzou chování tepelného čerpadla v soustavě vytápění a přípravy teplé vody na úskalí energetické efektivity takových instalací.

 • Na „výpočty“ prodejců kotlů a tepelných čerpadel se nevyplácí spoléhat
  Jan Vondráš
  Zajímavé je, že zatímco u řady běžného zboží budí překvapivě nízká cena automaticky podezření, že něco bylo ošizeno, v případě cen tepla jsou lidé až neuvěřitelně důvěřiví. Článek odkrývá, co se skrývá za podezřele levnými cenami tepla z domovních zdrojů?

 • Sokoli postupně osídlují energetické stavby v Česku
  Václav Beran
  Vlivem plošného používání DDT už u nás sokoli nehnízdili v 60. letech pravidelně nebo vůbec. Po zákazu DDT se od konce 80. let i u nás opět začínají objevovat hnízdící sokoli. V současnosti u nás pravidelně hnízdí až 70 párů sokolů. Ale sokolí populace u nás stále nemá vyhráno.

 • Tovární komíny musíme chránit
  Pavel Kaufmann
  Rozhovor s autorem připravované publikace o továrních komínech Martinem Vonkou, absolventem Stavební fakulty ČVUT, kde působí jako vědecko-výzkumný pracovník a pedagog. Je také profesionálním fotografem a zakladatelem portálu fabriky.cz, který dokumentuje a popularizuje stavby našeho průmyslového dědictví.

 • Nový internetový průvodce dálkovým vytápěním
  Tak by se daly nazvat inovované a podstatně rozšířené webové stránky Teplárenského sdružení České republiky, které najdete na adrese www.naseteplo.cz.

 • Anketa z titulní stránky webu tscr.cz
  Jak dopadly odpovědi na anketní otázku: Jste pro zrušení limitů těžby uhlí v severních Čechách? A jak si poradíte s novou anketní otázkou: Měl by stát dotovat zateplování bytových domů?
Vyšlo 4. 4. 2014
R
e
g
i
s
t
r
a
c
e